רומות בנדרים פלוס<

אברכי הכולל חצות של ביתר עילית, לומדים בכל ימות השנה מחצות הלילה עד עלות השחר .A group learns together at The Kollel Chatzot הם מדירים שינה מעיניהם על מנת לנצל שעות יקרות אלה.
לימוד תורה בשעות אלה של עת רצון, מהווה סגולה להמשכת חסדי שמים וביטול גזרות קשות מעל כלל ישראל ובפרט עבור אלה העוסקים בעמלה של התורה הקדושה בזמן מיוחד זה. דבר זה מוזכר בספרי הסוד והחסידות כמו גם אצל בעלי המוסר, אולם נראה שהיה כבר ידוע היטב לדוד המלך ע''ה, שכנור היה תלוי למעלה ממטתו, וכיון שהגיע חצות לילה בא רוח צפונית ונושבת בו ומנגן מאליו, ומיד היה עומד ועוסק בתורה עד שעלה עמוד השחר (מסכת ברכות דף ג:). סיפורי הישועות הרבים, הנשמעים שוב ושוב בפי האברכים ואלה שעבורם מוקדש הלימוד, בין אם זה בענייני פקידת עקרות או רפואה בנס, בין אם זה בנוגע לשידוכים או לפרנסה, כל אלה מהווים עדות חיה לסגולה זו ולברכה הנמשכת מלימוד התורה בלילה.

על ידי תמיכה בלימוד שלהם, אתם הופכים לשותפים מלאים בזכויות של לימוד התורה הקדושה במשך שעות הלילה. בתרומתכם למימון לימוד תורה ללילה, שבוע, חודש, שנה, או החזקת אברך אתם נהנים מזכות הלימוד של זמן זה ומוסיפים קדושה בעולם.
כמו שמובא בספר 'חוצות דמשק': ", וּמִי שֶׁטָּרוּד מְאֹד בְּעִסְקֵי הָעוֹלָם וְאִי אֶפְשָׁר לוֹ לְקַיְּמָהּ, עַל כָּל פָּנִים יִרְאֶה לְהַחְזִיק אֵיזֶה תַּלְמִיד חָכָם שֶׁהוּא יְקַיְּמָהּ וְיִהְיֶה לוֹ חֵלֶק בָּהּ".

HaRav Yehoshua Meir Deutsch
הר"ר יהושע מאיר דויטש שליט"א
ראש הכולל

הכולל נוסד בשנת תשס"א (2001) על ידי הר"ר יהושע מאיר דויטש שליט"א. כיום מונה הכולל קבוצה מכובדת של למעלה מ-100 אברכים צדיקים ויראי שמים אשר מוותרים על שעות שינה ועל נוחיות לעשות נחת רוח לאביהם שבשמים בשם כל ישראל.

התומכים שלנו הם השותפים שלנו. הם זוכים לחלק נכבד בזכות הלימוד של הכולל. מובא בספרים שחלקם של אלה הלומדים בחצות מתחלק עם אלה התומכים בלימוד מעין זה כמו הברית בין יששכר וזובולון.
"אוֹתוֹ הָאִישׁ הַזּוֹכֶה וְקָם בַּחֲצוֹת לַיְלָה לַעֲסֹק בַּתּוֹרָה הקב"ה מַקְשִׁיב לְתוֹרָתוֹ וְכָל הַפָּמַלְיָא שֶׁל מַעְלָה שׁוֹתְקִים כְּדֵי לִשְׁמֹעַ אֶת קוֹל תּוֹרָתוֹ "
(זוהר הקדוש ויקרא דף י"ג.)

"הַקָּם בַּחֲצוֹת לַיְלָה לְיַחֵד קוב"ה וּשְׁכִינְתֵּיהּ אֵין קֵץ וְתַכְלִית לִשְׂכָרוֹ וְאֵין לְמַעְלָה מִמֶּנּוּ וְיִהְיֶה מִכְּלַל אוֹתָם צַדִּיקִים הַגּוֹזְרִים לְמַטָּה וְדִבְרֵיהֶם מִתְקַיְּמִים לְמַעְלָה."
( רבינו האריז"ל בשער הכוונות.)

"כְּשֶׁמַּגִּיעַ שְׁעַת חֲצוֹת לַיְלָה הַמַּלְאָךְ הַמְמֻנֶּה לְהַכְרִיז עוֹמֵד וּמַכְרִיז שֶׁהִגִּיעָה שְׁעַת רָצוֹן, וּפוֹתְחִים אֶת הַפְּתָחִים שֶׁל שַׁעֲרֵי שָׁמַיִם וְשֶׁל גַּן עֵדֶן כְּדֵי לְהַכְנִיס בָּהֶם אֶת הַתְּפִלּוֹת שֶׁל בְּנֵי יִשְׂרָאֵל וְאָז הקב"ה מִשְׁתַּעְשֵׁעַ עִם נִשְׁמוֹת הַצַּדִּיקִים בְּגַן עֵדֶן. אַשְׁרֵי חֶלְקוֹ שֶׁל מִי שֶׁמִּתְעוֹרֵר מִשְּׁנָתוֹ בְּאוֹתוֹ הַזְּמַן וְעוֹסֵק בַּתּוֹרָה וְנִקְרָא חֲבֵרוֹ שֶׁל הקב"ה וּכְנֶסֶת יִשְׂרָאֵל שֶׁהִיא הַשְּׁכִינָה. "
(זוהר הקדוש ויקרא כ"ב )